FRANCE MEETING

/, Latvia, Latvia/FRANCE MEETING

FRANCE MEETING

Starptautiskais Erasmus + K2 Stratēģiskās partnerības projekts “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”)

22.10.2018.

No 1.  līdz 5.oktobrim  Francijā notika Latvijas, Francijas, Portugāles, Slovākijas, Rumānijas un Slovēnijas partnervalstu tikšanās projekta ietvaros.  Krievu liceja skolotāja Ludmila Lastovka un 9.-10. plūsmas skolnieces viesojās Sainte Croix Saint Euverte Orlean koledžā, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti. Pirmajā darba dienā projekta dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar skolas īpatnībām, novērot dažādu veidu programmas, kas pasniegtas šajā skolā. Skolā ir iespēja ne tikai sniegt akadēmisko izglītību, bet arī gūt profesionālo meistarību (apkopējs, pavārs, programmētājs u.c.). Bija  interesanti iepazīties ar to,  kā  skolā tiek integrēti skolēni ar īpašām vajadzībām. Izmantojot dažādus darba paņēmienus, pedagogi palīdz apgūt skolēniem gan mācību programmu, gan profesiju un dod viņiem iespēju integrēties mūsdienu sabiedrībā. Visas nedēļas garumā mums bija dota iespēja izmēģināt vairākus  darba paņēmienus, piemēram veidot mozaīkas kolāžu, zīmēt kā neredzīgiem cilvēkiem, izmantojot speciālās brilles, piedalīties paraolimpiskās spēlēs, mācīties gatavot dažādus ēdienus. Vizītes laikā mēs apmeklējām speciālo pamatskolu un La COURONNERIE, specializēto institūciju un skolu  bērniem ar īpašām vajadzībām. Mēs vērojām, kā pedagogi palīdz attīstīt viņu prasmes un ļauj saprast savu identitāti. Skolēni prezentēja savus projektus un sagatavoja mūsu projekta dalībniekiem speciālu blociņu, kuru pasniedza mums tikšanās laikā. Mēs bijām pārsteigti, cik kvalitatīvi bija izpildīts darbs.

Projekta organizētāji arī sagatavoja interesantu kultūras programmu: tika apmeklētas pilsēta Bloi, Chambord  pils, “Max Vauché” šokolādes darbnīca. Mums bija lieliska iespēja iepazīties ar šo vietu krāšņumu un vērot, cik daudz  vēsturisku vietu  tiek pielāgotas  cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Mēs secinājām, ka Francijā tādu pilsētu ir daudz.

Pēdējā dienā mēs apmeklējām Rātsnamu, kur mums bija dota iespēja prezentēt savu valsti un pastāstīt par mūsu darbu projektā Orlean pilsētas mēram.

Braucienā mēs guvām pozitīvas emocijas, jaunas idejas projekta realizēšanai, kā arī sadraudzējāmies tuvāk ar citu valstu partneriem.

 

http://www.izglitiba.daugavpils.lv/lv/jaunumi-blog/starptautiskais-erasmus-k2-strategiskas-partneribas-projekts-%E2%80%9Ckopabusana-pasaule-ierobezotas-iespejas-un-migracija%E2%80%9D-%E2%80%9Esharing-the-world-disability-and-displacement%E2%80%9D

 

2019-01-31T09:40:29+00:00 January 31st, 2019|France, Latvia, Latvia|